Samonamáčacie vs drevené pečiatky

Samonamáčacie vs drevené pečiatky

Pečiatka je zariadenie, pomocou ktorého viete vytvoriť jednofarebné poprípade viacfarebné otlačky. Na trhu existuje viac druhov tohto užitočného pomocníka do kancelárií. Na výber máte klasické drevené pečiatky, samofarbiace, predfarbené, flash alebo reliéfne pečiatky. V tomto článku sa budeme hlavne venovať dreveným a samonamáčacím pečiatkam. Samonamáčacie pečiatky sú najobľúbenejšou voľbou pre väčšinu ľudí. Ak chcete zistiť hlavné dôvody pred tým ako sa rozhodnete kúpiť tento typ pečiatky, tak si prečítajte nasledujúce porovnanie.

1. Moderný vzhľad

Drevené a samonamáčacie pečiatky majú hneď na prvý pohľad rozdielny vzhľad. Kým tradičné pečiatky vyrobené z dreva pôsobia rustikálne, remeselne až staromódne, tak samonamáčacie pečiatky majú moderný dizajn vďaka tomu, že sú priemyselne vyrábané z plastu a kovových častí. Ak vám záleží na vzhľade kancelárskeho vybavenia v rámci vašej firmy, tak potom sa samofarbiace pečiatky viac hodia vedľa vášho smartfónu alebo notebooku.

2. Poriadok

Samonamáčacie pečiatky sú výrazne viac čistejšie ako tradičné pečiatky. Je to predovšetkým preto, lebo štočok, na ktorý je nanášaný atrament je skrytý vo vnútri tohto typu pečiatky. Naopak drevené pečiatky je nutné otláčať do externej podušky s atramentom čo môže spôsobiť šmuhy na vašom stole, papieri alebo vaše prsty sa môžu ušpiniť od farbiacej zmesi.

3. Kvalita otlačeného vzoru

Drevené pečiatky neponúkajú takú kvalitu otlačenia vzoru pečiatky na papier ako samonamáčacie. Vo väčšine prípadov nenanesiete rovnaké množstvo atramentu na celý povrch štočku pri omáčaní pečiatky do podušky. Plus pri otlačení pečiatky na papier nevyvinie rovnomerný tlak. Niektoré otlačené vzory môžu byť bledšie a iné tmavšie, pričom pri použití samonamáčacej pečiatky zabezpečíte rovnaký tlak v rámci otlačení jej vzoru. Toto je zabezpečené vďaka premyslenému mechanizmu vo vnútri samofarbiacej pečiatky.

4. Prenášanie

Prenášanie pečiatky je jednoduchšie so samofarbiacou verziou. Poduška je zabudovaná v rámci pečiatky čo znamená, že atrament z nej nemôže vytiecť. Drevené pečiatky je vždy potrebné dôkladne vyčistiť, aby nezamazali obsah vašej tašky. K tomu pri tradičnej pečiatke musíte tiež prenášať externú otláčaciu podušku čo znamená, že v taške musíte mať o jednu vec naviac.

5. Cena

Drevené pečiatky síce môžu byť o málo lacnejšie ako samonamáčacie, ale k cene si musíte prirátať externú podušku, ktorá môže časom vyschnúť, boxy na prenášanie, nálepky s názvami pečiatok alebo papierové vreckovky na utieranie atramentu. Týmto štýlom viac ušetríte ak zainvestujete to samonamáčacej pečiatky, ktorá vám zabezpečí dlhodobú kvalitu a perfektné otlačenie vzoru.

5. Praktické použitie

Ako sme už uviedli, tak drevené pečiatky potrebujú extra podušku, otlačok pečiatky nie je taký kvalitný a je dosť veľké riziko, že sa pri pečiatkovaní ušpiníte. Pri samonamáčacej pečiatke sa tohto nemusíte báť, pričom číselnédátumové verzie samonamáčacích pečiatok zahŕňajú omoc viac variácií dátumovníka alebo číselníka, čo vám dokáže ušetriť nemalé peniaze, keďže nemusíte napríklad každý rok kupovať novú pečiatku s aktuálnym rokom.

6. Ekologické

Aj keď dáva väčší zmysel, že drevené pečiatky sú viac ekologické, tak si treba uvedomiť, že pri výrobe drevených pečiatok je nutné zoťať stromy pričom externá podušku alebo gumený štočok stále obsahujú plastové časti tak ako samofarbiaca pečiatka. Firma Trodat, ktorá vyrába pre nás samonamáčacie pečiatky každým rokom výrazne redukuje množstvo CO2 pri produkcií pečiatok, zlepšuje využívanie energií a investuje do nových technológií. Pečiatky Trodat sú spracované z 65% recyklovateľného plastu, ktorý neobsahuje PVC. 

Záver

Ak ste sa rozhodli pre ten správny typ pečiatky pre potreby vašej firmy, tak nezabudnite navštíviť hlavnú stránku nášho e-shopu a objednať si pečiatku, ktorá vám uľahčí prácu a dodá profesionalitu pri písomnej dokumentácií a komunikácií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *