Firemné pečiatky

Aj v dnešnej dobe elektronických dokumentov a digitálnej komunikácie sú firemné pečiatky cenným nástrojom, pretože kombinujú praktickosť s marketingovými a právnymi výhodami.

Firemné pečiatky na úrovni

O tom, že mať firemnú pečiatku sa oplatí, vás presvedčí hneď niekoľko dôvodov:

Vytvára profesionálny dojem

Pečiatka s logom firmy alebo štandardnými informáciami poskytuje profesionálny a spoľahlivý dojem. Firemná pečiatka vám pomôže zdôrazniť dôveryhodnosť a serióznosť vašej spoločnosti voči klientom a obchodným partnerom.

Nástroj marketingu a reklamy

Firemná pečiatka s logom spoločnosti môže slúžiť ako efektívny nástroj na propagáciu značky. Viditeľnosť vášho loga či sloganu na dokumentoch, faktúrach a iných materiáloch zvyšuje povedomie o vašej značke a posilňuje ju v mysliach zákazníkov.

Dodáva jednotný vzhľad

Pečiatka zabezpečuje konzistentný a profesionálny vzhľad vašich dokumentov. Bez ohľadu na to, kto v spoločnosti dokument podpísal alebo pripravil, pečiatka zaručuje jednotný štýl a informácie.

Jednoduchá a efektívna práca

Používanie firemnej pečiatky na dokumentoch zjednodušuje proces ich podpisovania a overovania. Je to rýchly a efektívny spôsob, ako potvrdiť autenticitu dokumentu a jeho pôvod.

Ako si vybrať firemnú pečiatku?

Pri výbere firemnej pečiatky je zvážiť hneď niekoľko faktorov. Na začiatok je dobre rozhodnúť sa, aký typ pečiatky hľadáte. Chcete pečiatku s logom, dátumové pečiatky, textové pečiatky, pečiatku s podpisom alebo ešte nejakú inú? Na výber je veľa možností. Vyberte si takú, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Následne zvážte veľkosť a tvar firemnej pečiatky. Mala by to byť okrúhla pečiatka alebo štvorcová či obdĺžniková? Stačí si len vybrať. Čo sa týka veľkosti, mala by byť pečiatka dostatočne veľká, aby sa na ňu zmestilo všetko, čo tam chcete mať, či už je to logo, slogan, firemné údaje alebo všetko naraz.

No a na záver by ste si mali vybrať dizajn, ktorý pristane vašej firme. Môžete si navrhnúť niečo vlastné alebo nám len napíšte svoje predstavy a naši grafici vám pečiatku podľa toho pripravia.